Przydatność tokarek CNC w dużych zakładach przemysłowych jest praktycznie niemożliwa do podważenia. Urządzenia te odznaczają się bowiem znakomitą efektywnością pracy, umożliwiającą błyskawiczną i precyzyjną produkcję masową przeróżnych elementów. Niestety, maszyny cyfrowe są również bardzo dużym wydatkiem, na który wiele przedsiębiorstw, szczególnie tych młodszych, nie jest w stanie sobie pozwolić. Popularnym rozwiązaniem, pozwalającym na obejście sporej części kosztów i nadążenie za konkurencją, jest zakup tokarki używanej. W niniejszym artykule opowiemy, czy taka inwestycja faktycznie jest warta rozważenia.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem używanej tokarki CNC?

Ze względu na niezwykle istotną rolę, odgrywaną przez tokarki CNC w procesie produkcji masowej, urządzeń tych, szczególnie używanych, nie powinniśmy kupować w ciemno, kierując się impulsem. Zakup wadliwej maszyny może być bowiem dla nas znacznie bardziej kosztowny, niż nieco dłuższe rozważenie dostępnych opcji. Z tego też powodu, unikajmy kupowania urządzeń bardzo starych. Przyjrzyjmy się również stanowi wrzecion tudzież prowadnic.

Ponieważ tokarki wymagają od nas prawidłowej eksploatacji, warto jest też sprawdzić, ile kosztują tulejki oraz imaki do nich. Dobrym znakiem jest tu również obecność dodatkowego wyposażenia, oferowanego wraz z urządzeniem. Naszą uwagę powinniśmy także zwrócić na wykorzystywany mechanizm. Najlepszym wyborem są tu maszyny z wszechstronnymi narzędziami obrotowymi oraz rewolwerowymi podajnikami. Rozważnie dobrana, używana tokarka nie będzie się różnić w praktycznie żaden sposób od modelu fabrycznie nowego, zapewniając naszemu zakładowi wiele lat efektywnej pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *